Складання та аудит облікової політики

Облікова політика — важливий документ для налагодження правильної роботи бухгалтерської служби підприємства. Грамотно складена облікова політика (ОП) закладає основу як для скорочення витрат часу з ведення обліку, так і дає змогу аргументувати свою позицію щодо податкового та бухгалтерського обліку перед податковими органами.

Саме тому ми наполегливо радимо приділяти особливу увагу складанню такої політики, залучаючи до цього процесу не тільки професійних бухгалтерів, а й також фахівців у податковому плануванні та юристів.

Наша аудиторська компанія може запропонувати свої послуги зі складання облікової політики підприємства, в якій будуть враховані всі особливості Вашої організації. У ній будуть прописані всі процедури бухобліку, податкова політика відповідно до Податкового Кодексу України та інструкцій податкових органів. Цей документ буде чіткою інструкцією для бухгалтерії, спираючись на яку як головний, так і пересічні бухгалтери зможуть вести податковий і бухгалтерський облік.

Вартість складання облікової політики залежить від специфіки підприємства і запитів замовника. Однак вона лежатиме в межах розумної суми.

Також ми можемо запропонувати послуги аудитора щодо Облікової політики на предмет її доопрацювання та усунення виявлених помилок. Найбільш потрібні такі аудиторські послуги бухгалтеру фірми, для нього це суттєва підмога в управлінні бухгалтерією.

Дізнайтеся, скільки коштують наші послуги

Залиште заявку й отримайте безкоштовну консультацію та відповіді на будь-які запитання щодо ведення звітності у Вашій сфері

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Складання облікової політики підприємства

Публікувати на сайті повний текст облікової політики, складеної для наших клієнтів, ми не можемо. Наведемо лише деякі приклади складання облікової політики підприємства. Сподіваємося, що наша сторінка допоможе охочим самостійно скласти подібний документ на власному підприємстві. Якщо ж Ви сумніваєтеся в достатності кваліфікації свого бухгалтера, то краще замовити послугу складання або аудиту облікової політики у фахівців. Також є можливість замовити бухгалтерський аутсорсинг у нашій компанії, до складу, якого входить будь-яка робота, зокрема й з організації обліку через облікову політику.

У положенні про облікову політику для цілей бухгалтерського обліку обов’язково прописується її співвідношення з Обліковою політикою для цілей оподаткування, склад бухгалтерської звітності, а також порядок і методи ведення обліку.

Наприклад, важливо вказати метод обліку амортизації основних засобів:

При нарахуванні амортизації* основних засобів застосовувати методи амортизації та ліквідаційну вартість, затверджені протоколом засідання постійно діючої експертної технічної комісії за погодженням з директором з економіки та фінансів. Зокрема, на підприємстві можуть бути установлені такі методи нарахування амортизації:
  • для об’єктів основних засобів (крім вантажних автомобілів вантажопідйомністю понад 2 т) – прямолінійний, зменшення залишкової вартості чи кумулятивний методи;
  • для вантажних автомобілів вантажопідйомністю понад 2 т – виробничий метод;
  • для малоцінних необоротних матеріальних активів та бібліотечних фондів – у розмірі 100 % вартості таких об’єктів у першому місяці їх використання;
  • для інших необоротних матеріальних активів – прямолінійний метод. Підстава П(С)БО №7

Таким чином, ґрунтуючись на цьому положенні політики, бухгалтер зможе без проблем здійснити цю операцію. При цьому бухгалтер знатиме, на підставі якого нормативного акта він діє. Положення політики – це інструктивний матеріал, що забезпечує ведення бухгалтерії та обліку податків.

Положення про облікову політику для цілей податкового обліку має відображати порядок виконання податкових обов’язків підприємства. Очевидно, що цей документ не може суперечити Податковому Кодексу. Тому важливо відобразити в ОП таке:

… цією обліковою політикою відображається специфіка способів ведення податкового обліку, обчислення податку та сплати податку у випадках, коли:

  1. податкове законодавство містить положення, які дають змогу робити вибір із кількох варіантів, передбачених законодавством і (або) прямо не передбачених законодавством, але таких, що не суперечать йому;
  2. податкове законодавство містить лише загальні положення, але не містить конкретних способів ведення податкового обліку або порядку обчислення та (або) сплати податку;

Оскільки однією з цілей облікової політики є надання бухгалтерській службі чіткого аудиторського керівництва з ведення справ, то в документі необхідно зазначати не тільки порядок обліку, а й прописувати обов’язковий пункт із процедурою організації та аудиту бухгалтерської роботи, наприклад:

«Для збереження даних, після закінчення кожного календарного кварталу базу 1:С архівують, позначають і зберігають на знімному електронному носії у двох примірниках, у складі бухгалтерської та податкової документації за кожні квартал, півріччя, 9 місяців, рік…»

Аудит облікової політики

Аудит облікової політики є для нашої аудиторської фірми окремою послугою, яку надають підприємствам у тому разі, коли вони підозрюють наявність у ній помилок або неточностей. У такому разі аудит політики в галузі бухгалтерського та податкового обліку дає змогу виявити такі помилки та опрацювати нову політику ведення обліку.

Вартість аудиту облікової політики залежить від складності обліку на конкретному підприємстві та побажань замовника щодо внесення змін.

Аудит облікових інструктивних матеріалів може також бути складовою частиною проведення повномасштабної аудиторської перевірки на підприємстві.

Заповніть Ваші контактні дані

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Drag and drop files here or
Max File Size: 5 MB

Заповніть форму, щоб отримати консультацію (це безкоштовно)

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.